Warning: ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/home/html/fitnesdoma.sk:/home/html/fitnesdoma.sk:/home/clients/fitnesdoma.sk:/home/clients/fitnesdoma.sk:/usr/share/php) in /home/html/fitnesdoma.sk/fitnesdoma.sk/catalog/language/slovak/module/language.php on line 1
Kategórie
Cena
Min - Max: 1,00€ - 400,00€
Reset

Rotopedy

Rotopedy

 

Rotopedy.

 

 

Pri cvičení na rotopede precvičujete a posilňujete hlavne spodnú časť tela, teda hlavne stehná a zadok.Samozrejme napomáha aj k zlepšeniu kondície, formovanie postavy a zlepšenie krvného obehu.Často sa využivajú na rehabilitáciu po úraze dolných končatín alebo pri problémoch s klbmi.Veľkou výhodou je, že ho môžte používať v pohodlí Vášho domova bez dalších nákladov a bez ohľadu na vrtochy počasia.Na rotopede môžu cvičiť všetky vekové kategórie, treba len vybrať ten správny typ rotopedu.Neseďte pred telkou po celodennom strese, oddychujte aktívne, udržujte si kondičku, urobte niečo pre svoje srdce, napr. aj na rotopedoch od našich zn. Halley Fitness a Magnum Fitness.

 

Pri kúpe rotopedu dbajte na jeho správny výber.Je dôležité kto a ako často bude rotoped používať.Na rehabilitáciu a pre seniorou odporúčame jednoduchší rotoped s lakším zotrvačníkom (záťažovým kolesom, ktoré tvorý záťaž pri šlapaní), prípadne upravený pre jednoduchšie nastupovanie ako napr. Náš rotoped Magnum Fitness Swany.

Ak plánujete cvičiť často a aktívne je potrebné vybrať rotoped s pevnou konštrukciou, ťažším záťažovým kolesom, prípadne s cvičebnými programami pre uľahčenie ovládania.

Rozhodovať sa však môžte podľa viacerých kritéríí.

 

Najpouživánejšie tipy rotopedov:

 

Páskové rotopedy: je to najlacnejšia verzia rotopedu.Odpor je tvorený trením plstenného pásiku o záťažové koleso.Spravidla mavajú pevné držadlá a len výškovo nastaviteľné sedadlo.Neodporúčame na časté používanie.Výhodou je jeho nízka váha a malé rozmery.

 

Magnetické rotopedy ovládané machanicky: odpor je tvorený mechanicky ovládanými magnetmi ktoré sa približujú a vzdiaľujú od záťažového kolesa.Záťaž sa ovláda záťažovým kolieskom, napojeným cez lanko na mechanické ovládanie magnetov.Ich výbava býva rôzna.Mavajú napr. nastaviteľné držadlá, horizontálne a vertikálne nastavenie sedadla, prepravné kolieska alebo prípadne stojan na flašu.

 

Magnetické rotopedy ovladané elektricky: je to vyššia trieda rotopedov, od čoho sa odvíja aj ich cena.Odpor je taktiež tvorený magnetmi, sú však ovládané elektricky cez computer rotopedu.Computer máva preddefinované cvičebné programy vo viacerých úrovniach záťaže.Výbava býva podobná ako pri mechanických rotopedoch.

 

 

Je dobré informovať sa aj na funkcie computera.V súčasnosti už ale aj základné modely rotopedov mávajú funkcie ako meranie: pulzu, rýchlosti, vzdialenosti, spálených kaloríí a času.Čo Vám postačuje na bežné používanie rotopedu.

 

 

Ak máte ďalšie otázky neváhajte Nás kontaktovať.

 

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.